Η Hunan Sanchang Pump Co., Ltd. είναι ένας από τους πιο αξιόπιστους κατασκευαστές και προμηθευτές επαγωγικού κινητήρα ie4 χαμηλής τάσης τρι- στην Κίνα. Εάν πρόκειται να αγοράσετε υψηλής απόδοσης, π.χ. 4 τρι- κινητήρα επαγωγής χαμηλής τάσης, κατασκευασμένο στην Κίνα, καλώς ήρθατε να λάβετε τον τιμοκατάλογο από το εργοστάσιό μας. Όλα τα προσαρμοσμένα προϊόντα και τα προϊόντα OEM&ODM είναι με υψηλή ποιότητα και ανταγωνιστική τιμή.
Επαγωγικός κινητήρας IE4 Χαμηλής Τάσης Τρι-
Η σειρά YE4 είναι η τελευταία μας-γενιά υψηλής απόδοσης-κινητήρας, σχεδιασμένος να πληροί τα υψηλότερα πρότυπα ενεργειακής απόδοσης. Συμμορφώνεται μεGB 18613-2012 Επίπεδο 1(η βαθμίδα υψηλότερης απόδοσης για μικρού και μεσαίου μεγέθους-τρι-ασύγχρονους κινητήρες) καιIEC 60034-30-1: Κατηγορία απόδοσης IE4, καθιστώντας τον έναν από τους πιο ενεργειακά-κινητήρες που διατίθενται στην αγορά σήμερα.
Με βελτιωμένο δομικό σχεδιασμό, ελκυστική εμφάνιση, υψηλή ροπή εκκίνησης, χαμηλό θόρυβο, βελτιωμένη ικανότητα ψύξης και ανώτερους βαθμούς προστασίας και μόνωσης, η σειρά YE4 είναι ο ιδανικός βασικός κινητήρας για ένα ευρύ φάσμα βιομηχανικών εφαρμογών.

Βασικές Τεχνικές Προδιαγραφές
|
Παράμετρος |
Προσδιορισμός |
|
Ονομαστική τάση |
380V (άλλες τάσεις διαθέσιμες κατόπιν αιτήματος) |
|
Εύρος ισχύος εξόδου |
0,75 kW ~ 375 kW |
|
Αριθμός Πολωνών |
2, 4, 6, 8 |
|
Κατηγορία Προστασίας |
IP54 / IP55 |
|
Κατηγορία μόνωσης |
F (αύξηση θερμοκρασίας που εκτιμάται στην κατηγορία Β) |
|
Ονομαστική συχνότητα |
50 Hz (60 Hz διαθέσιμο κατόπιν αιτήματος) |
|
Τύπος καθήκοντος |
Συνεχής (S1) |
|
Κατηγορία αποτελεσματικότητας |
IEC 60034-30-1: IE4 / GB 18613-2012 Επίπεδο 1 |
|
Υψόμετρο |
Μικρότερο ή ίσο με 1.000 m πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας |
|
Θερμοκρασία περιβάλλοντος |
-15 μοίρες ~ +40 μοίρες |
|
Σχετική Υγρασία |
Λιγότερο από ή ίσο με 90% (μηνιαίος μέσος όρος, με μηνιαία μέση ελάχιστη θερμοκρασία Μικρότερη ή ίση με 25 βαθμούς ) |
|
Μέθοδος Ψύξης |
IC411 (σύμφωνα με GB/T1993 & IEC 60034-6) |
Επισκόπηση προϊόντος
Η σειρά YE4-80 ~ 355 (IP54 ~ IP55) είναι ένας συμπαγής τριφασικός ασύγχρονος κινητήρας υψηλής-απόδοσης-εξοικονόμησης ενέργειας χαμηλής-τάσης που αναπτύχθηκε από την εταιρεία μας. Διαθέτει:
Νέος και αισθητικά ευχάριστος σχεδιασμός
Χαμηλός θόρυβος και υψηλή ροπή
Εξαιρετική απόδοση εκκίνησης
Συμπαγής δομή για εγκατάσταση{0}}εξοικονόμησης χώρου
Εύκολη λειτουργία και συντήρηση
Η αποτελεσματικότητα της σειράς YE4 ανταποκρίνεται πλήρως στιςGB 18613-2012 Επίπεδο 1πρότυπο ενεργειακής απόδοσης και έχει περάσει τοΚέντρο Πιστοποίησης Ποιότητας Κίνας (CQC) Ενέργεια-Πιστοποίηση προϊόντος εξοικονόμησης.
Αυτή η σειρά συμμορφώνεται με τα ακόλουθα πρότυπα:
GB 755 / IEC 60034-1– Αξιολόγηση και απόδοση περιστρεφόμενων ηλεκτρικών μηχανών
GB/T 4772.1– Μεγέθη πλαισίου και διαστάσεις τοποθέτησης
GB/T 997 / IEC 60034-7– Δομή και τύποι τοποθέτησης
GB 4942.1 / IEC 60034-5– Βαθμοί προστασίας που παρέχονται από περιβλήματα (κωδικός IP)
GB/T 1993 / IEC 60034-6– Μέθοδοι ψύξης (κωδικός IC)
Διαθέσιμοι τύποι τοποθέτησης
|
Κώδικας |
Περιγραφή |
|
IMB3 |
Οριζόντια,-τοποθετημένη, χωρίς φλάντζα στο ακραίο κάλυμμα |
|
IMB5 |
Οριζόντια, χωρίς πόδια, με φλάντζα στο ακραίο κάλυμμα |
|
IMB35 |
Οριζόντια,-τοποθετημένη, με φλάντζα στο ακραίο κάλυμμα |
|
IMV1 |
Κάθετα, χωρίς πόδια, με φλάντζα στο ακραίο κάλυμμα |
Μόνωση & άνοδος θερμοκρασίας
Η σειρά YE4 υιοθετείΜόνωση κατηγορίας Fσε όλο το φάσμα, ενώ η άνοδος της θερμοκρασίας εκτιμάται σεΤάξη Β. Αυτό το συντηρητικό περιθώριο σχεδίασης ενισχύει σημαντικά την ασφάλεια, την αξιοπιστία και τη διάρκεια ζωής του κινητήρα.
Πεδίο εφαρμογής
Η σειρά YE4 είναι κατάλληλη για την οδήγηση μεγάλης ποικιλίας βιομηχανικών μηχανημάτων γενικής-χρήσης, όπως:
Συμπιεστές
Ανεμιστήρες / Ανεμιστήρες
Αντλίες νερού (συμπεριλαμβανομένων των φυγόκεντρων, πολλαπλών σταδίων και αντλιών τροφοδοσίας λέβητα)
Εργαλειομηχανές
Μεταφορείς και μηχανήματα μεταφοράς
Ανεμιστήρες
Μύλοι άνθρακα
Ελαστήρια
Εξοπλισμός ανύψωσης και γερανού
Θραυστήρες
Μεταφορικές ταινίες
Αυτοί οι κινητήρες χρησιμεύουν ως κύριοι κινητήρες σε διάφορους βιομηχανικούς τομείς όπως:
Εξόρυξη
Κατασκευή μηχανημάτων
Πετροχημική
Σταθμοί ηλεκτροπαραγωγής
Χαλυβουργεία
Για εφαρμογές που αφορούνυψηλά φορτία αδράνειας(π.χ. φυσητήρες, μύλοι, θραυστήρες, ιμάντες μεταφοράς) ή συχνή εκκίνηση, μπορεί να απαιτούνται ειδικές σχεδιαστικές εκτιμήσεις. Δώστε τα σχετικά τεχνικά δεδομένα κατά τη στιγμή της παραγγελίας και θα υπογραφεί μια τεχνική συμφωνία για να διασφαλιστεί η αξιόπιστη λειτουργία του κινητήρα.
Ονομασία μοντέλου (σύμφωνα με το GB 4831)
|
Κώδικας |
Εννοια |
|
ΝΑΙ4 |
Ασύγχρονος κινητήρας Squirrel-cage τριών-, κατηγορίας απόδοσης IE4, ενεργειακή απόδοση GB National Standard Level 1 |
Παράδειγμα:ΥΕ4-355Μ1-6
|
Μέρος |
Εννοια |
|
ΝΑΙ4 |
Κωδικός σειράς |
|
355 |
Κεντρικό ύψος πλαισίου (355 mm) |
|
M1 |
Κωδικός μήκους πυρήνα (μεσαίο, παραλλαγή 1) |
|
6 |
Αριθμός πόλων (6-πόλοι, 1000 rpm στα 50 Hz) |
Σημαντικές Σημειώσεις
Ροπή ελέγχου αδράνειας– Επαληθεύστε την αδράνεια του κινούμενου εξοπλισμού όπως περιγράφεται στην ενότητα Χαρακτηριστικά εκκίνησης παραπάνω.
Ειδικοί όροι– Οποιεσδήποτε αποκλίσεις από τις τυπικές συνθήκες λειτουργίας ή τις ειδικές απαιτήσεις πρέπει να καλύπτονται από υπογεγραμμένη τεχνική συμφωνία πριν από την επιβεβαίωση της σύμβασης.
Τεχνικά στοιχεία– Οι τιμές απόδοσης που αναφέρονται σε αυτό το φύλλο δεδομένων είναι εγγυημένες τιμές για αναφορά στην επιλογή σχεδίου και την παραγγελία.
Οι προδιαγραφές υπόκεινται σε αλλαγές– Λόγω των συνεχιζόμενων τεχνολογικών προόδων και των αναθεωρήσεων των εγχώριων και διεθνών προτύπων, τα τεχνικά δεδομένα και οι διαστάσεις υπόκεινται σε αλλαγές χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση. Παρακαλούμε ζητήστε το επίσημο σχέδιο περιγράμματος από την εταιρεία μας μετά την τοποθέτηση της παραγγελίας.
|
Επαγωγικοί Ηλεκτροκινητήρες Τύπος ΥΕ4 |
||||||||||||||
|
Ύψος άξονα, mm |
Ισχύς, kW στη συχνότητα περιστροφής |
Το μέγεθος ενός άξονα, mm στη συχνότητα περιστροφής |
Τα μεγέθη σύνδεσης, mm |
|||||||||||
|
2р=2 |
2р=4 |
2р=6 |
2р=8 |
2p=2 |
άλλοι |
|||||||||
|
H |
3000 |
1500 |
1000 |
750 |
DxE |
B |
C |
A |
K |
M |
nxS |
P |
N |
|
|
min -1 |
min -1 |
min -1 |
min -1 |
|||||||||||
|
80M1 |
0.75 |
х |
х |
х |
19x40 |
100 |
50 |
125 |
10 |
165 |
4x12 |
200 |
130 |
|
|
80M2 |
1.1 |
0.75 |
х |
х |
||||||||||
|
90S |
1.5 |
1.1 |
0.75 |
х |
24x50 |
100 |
56 |
140 |
10 |
165 |
4x12 |
200 |
130 |
|
|
90L |
2.2 |
1.5 |
1.1 |
х |
125 |
|||||||||
|
100L |
3 |
2.2/3 |
1.5 |
0.75/1.1 |
28x60 |
140 |
63 |
160 |
12 |
215 |
4x14.5 |
250 |
180 |
|
|
112М |
4 |
4 |
2.2 |
1.5 |
28x60 |
140 |
70 |
190 |
12 |
215 |
4x14.5 |
250 |
180 |
|
|
132S |
5.5/7.5 |
5.5 |
3 |
2.2 |
38x80 |
140 |
89 |
216 |
12 |
265 |
4x14.5 |
300 |
230 |
|
|
132М |
x |
7.5 |
4/5.5 |
3 |
178 |
|||||||||
|
160M |
11/15 |
11 |
7.5 |
4/5.5 |
42x110 |
210 |
108 |
254 |
14.5 |
300 |
4x18.5 |
350 |
250 |
|
|
160L |
18.5 |
15 |
11 |
7.5 |
254 |
|||||||||
|
180M |
22 |
18.5 |
х |
х |
48x110 |
241 |
121 |
279 |
14.5 |
300 |
4x18.5 |
350 |
250 |
|
|
180L |
х |
22 |
15 |
11 |
279 |
|||||||||
|
200L |
30/37 |
30 |
18.5/22 |
15 |
55x110 |
305 |
133 |
318 |
18.5 |
350 |
4x18.5 |
400 |
300 |
|
|
225S |
х |
37 |
x |
18.5 |
55x110 |
60x140 |
286 |
149 |
356 |
18.5 |
400 |
8x18.5 |
450 |
350 |
|
225М |
45 |
45 |
30 |
22 |
311 |
|||||||||
|
250М |
55 |
55 |
37 |
30 |
60x140 |
65x140 |
349 |
168 |
406 |
24 |
500 |
8x18.5 |
550 |
450 |
|
280S |
75 |
75 |
45 |
37 |
65x140 |
75x140 |
368 |
190 |
457 |
24 |
500 |
8x18.5 |
550 |
450 |
|
280М |
90 |
90 |
55 |
45 |
419 |
|||||||||
|
315S |
110 |
110 |
75 |
55 |
65x140 |
80x170 |
406 |
216 |
508 |
28 |
600 |
8x24 |
660 |
550 |
|
315М |
132 |
132 |
90 |
75 |
457 |
|||||||||
|
315L |
160/200 |
160/200 |
110/132 |
90/110 |
508 |
|||||||||
|
355M |
250 |
250 |
160/200 |
132/160 |
75x140 |
95x170 |
560 |
254 |
610 |
28 |
740 |
8x24 |
800 |
680 |
|
355L |
315 |
315 |
250 |
200 |
630 |
|||||||||
|
355 |
355/375 |
355/375 |
315 |
х |
80x170 |
110x210 |
800 |
224 |
630 |
35 |
840 |
8x24 |
900 |
780 |
Δημοφιλείς Ετικέτες: ie4 χαμηλής τάσης τριών-μοτέρ επαγωγής, Κίνα ie4 χαμηλής τάσης τριών-κινητήρων επαγωγής, προμηθευτές, εργοστάσιο


